Eurookná

Tieniaca technika
Úvodná strana  >  Produkty 

 
Ilustračné foto

Tieniaca technika

Rolety:

Vonkajšie rolety predstavujú časom osvedčený spôsob tienenia. Vďaka svojím prednostiam majú stále široké uplatnenie. Inštalujú sa na okná v novostavbách, pri rekonštrukciách alebo dodatočne na okná a dvere existujúcich stavieb. Najčastejšie nami dodávané rolety sú predokenné s hliníkovou lamelou plnenou polyuretánovou penou. Vďaka výborným izolačným vlastnostiam chránia interiér v letných mesiacoch pred prehriatím interiéru a v zime pred tepelnými stratami. Ovládanie môže byť manuálne, alebo elektromotorom s celou škálou možností od centrálneho, diaľkového. Vlastné lamely sú vedené v špeciálnych koľajniciach, ktoré sú vybavené stieracími kefkami zaisťujúcimi bezhlučný chod rolety a stabilitu pri vetre. Navíjacia hriadeľ je oceľová, zavesená na guličkových samomazných ložiskách. Ponúkame Vám aj nadokenné rolety s hliníkovou alebo drevenou lamelou (eslingerové).

 

Žalúzie:

Žalúzie sú veľmi praktické a zároveň moderné. Patria medzi najobľúbenejšiu tieniacu techniku a to aj vďaka dlhej životnosti a malej náročnosti na údržbu. Žalúzie sa podľa umiestnenia rozdeľujú na interiérové a vonkajšie.

Nami dodávané ISO interiérové žalúzie predstavujú najmodernejší trend vo vývoji horizontálnych žalúzii. Ovládajú sa pomocou retiazky. Jednotlivé lamely sa natáčajú a tým sa reguluje intenzita svetla. Najpoužívanejšie žalúzie sú hliníkové pre svoju nenáročnosť a široký výber farieb a drevodezénov. Sú vhodné do komerčných ako aj obytných priestorov. Ďalšou možnosťou sú drevené alebo bambusové žalúzie, vhodnejšie do rustikálnejších interiérov.

Vonkajšie žalúzie s typovým označením 90 sú veľmi moderné a inteligentné. Majú lamelu v tvare písmena Z. Týmto tvarom je dosiahnuté presné napojenie lamiel do seba. V hrane každej lamely je osadená lišta z mäkkej gumy, ktorá tesní medzeru medzi lamelami a tým aj tlmí chvenie lamiel pri nárazovom vetri. Žalúzie sú tým omnoho tichšie, ako pri starších modeloch. Ovládanie môže byť manuálne pomocou prevodovky s kľukou, alebo elektromotorom s celou škálou možností od centrálneho, diaľkového až po osadenie inteligentných čidiel, ktoré snímajú osvietenie budovy a teploty. Po vyhodnotení automaticky nastavia polohu lamiel žalúzii. Pri inteligentných budovách je možné ovládať žalúzie aj elektronicky.

Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
ISO žalúzia
Predokenná roleta
Žalúzia typ Z
Žalúzia typ C
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Detail bambusovej žalúzie
Bambusová žalúzia
Nadokenná roleta
Predokenná roleta
 
Footer