Eurookná

Okno pre pasívny dom
Úvodná strana  >  Produkty

 
Ilustračné foto

Eurookná

Eurookná (drevené okná) vytvárajú príjemné prostredie a pocit tepla domova vďaka svojej prírodnej štruktúre a možnosti použitia širokej farebnej škály. Majú najlepšie tepelné vlastnosti, podporujú zdravú mikroklímu a vytvárajú harmonickú atmosféru bývania.

Okno pre pasívny dom

Okná IV 110 Pasiv sú určené pre pasívne domy. Majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Montáž nedoporučujeme realizovať svojpomocne, ale nechať realizáciu na odborníkov. Vykonáva sa do vopred pripraveného rámu zo strany stavby. Je nutná konzultácia už v prípravnom stupni stavby. Medzery sa po celom obvode izolujú vlnou. Vnútorné napojenie sa vykoná vzduchotesným a parotesným spôsobom. Vonkajšie napojenie sa musí utesniť proti nárazovému vetru a vode. Čisté napojenie omietky na slepí rám sa vykoná pomocou omietkovej tkaninovej lišty. A nakoniec sa vykonáva skúška tesnosti,, Blower Test“. Pri výbere okien IV 110 Pasiv treba vyzdvihnúť ich energetické úspory. Investíciu do pasívných okien treba vnímať ako investíciu do budúcnosti. Okná sa dodávajú s izolačným trojsklom od k=0,6 Wm2k až k=0,5 Wm2k (za príplatok). Konštrukčná hrúbka profilu je 110 mm. Profil je zateplený PUR penou a  vyrábaný iba vo fixnom profile. Okná sú  štandardne dodávané s kľučkou a celoobvodovým kovaním.

 

Parametre

Uw (tepelný prestup):0,67 Wm2k až 0,51 Wm2k (za príplatok)
 Rw (zvukový odpor): 33 db až 41 db (za príplatok)

g (celková priepustnosť slnečného žiarenia):  51%
Okenne kovanie

Na prvý pohľad nie je okno viac ako rám s presklenou tabuľou resp. prvok fasády. A predsa je tvorené aj mnohotvárnou technikou, ktorá pracuje takmer skryte a zabezpečuje rôzne možnosti použitia. Od kovania sa predovšetkým očakáva komfort ovládania okenného krídla, neustále otváranie, vyklápanie, zatváranie ako aj zabezpečenie jeho dostatočné bezpečnostnej funkcie. Práve pri častom používaní najviac oceníte výhodu mať kvalitné a funkčné okno. Preto pri výbere rozhoduje hlavne technické prevedenie a riešenie kovania.

Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Okenné kľučky - Rapsody
Bezpečnostný IS čap
Okenné kľučky - Harmony
Madlá na balkónové dvere
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Harmony - uzamykateľná
Harmony - detská poista
Zdvýhač krídla s poistkou
Otváranie
Sklo

Moderné tepelno-izolačné sklá novej generácie sa vyznačujú vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami. Sklá sú zložené z dvoch resp. troch tabúľ skiel float (vzdialenosť jednotlivých tabúľ vymedzuje dutý dištančný profil s rôznou šírkou naplnený prostriedkom pohlcujúcim vlhkosť), z ktorých jedna

má na vnútornej strane nanesenú tenkú vrstvu ušľachtilého kovu. Táto vrstva iba nepatrne mení čírosť a priehľadnosť skla. Avšak citeľný je efekt tejto vrstvy, ktorá takmer úplne odráža tepelné žiarenie, ktoré by uniklo z budovy a vracia ho späť do interiéru.


Priestor medzi dvomi prípadne tromi tabuľami je vyplnený inertným plynom, ktorý zabraňuje molekulárnej výmene tepla. Vďaka tomu dosahuje izolačné dvojsklo približne rovnaký izolačný účinok ako 30 cm murovaná stena. Táto tepelno-izolačná vlastnosť je charakterizovaná hodnotou U [W/m2k].

Čím nižšia je táto hodnota, tým menšia je tepelná strata. Hodnota U je najdôležitejšou charakteristikou izolačného skla. K jej zvýšeniu sa do popredia dostávajú dištančné profily (rámčeky) z nerezu alebo plastu (SWISSPACER). Tieto profily znižujú tepelné straty na okrajových častiach skla

a tým eliminujú aj kondenzáciu vodných pár na jeho povrchu.

Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Bespečnostné
izolačné dvojsklo
Izolačné dvojsklo
s mrieškou duplex
Izolačné dvojsklo
s medzisklennou mriežkou
Izolačné dvojsklo

Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Rezy
Rez Swisspacer
Swisspacer
Únik tepla
Povrchová úprava

Povrchová úprava okien, vchodových dverí a zimných záhrad je veľmi dôležitá nielen z estetického hľadiska, ale hlavne podstatne zvyšuje životnosť výrobku. Na jej realizáciu používame kvalitné akrylátové farby a lazúry nemeckej spoločnosti Remmers, ktoré sú vyrábané na báze akrylátových živíc. Aplikácia povrchovej úpravy sa vykonáva štandartne v troch vrstvách alebo v systéme 10-ročnej záruky v piatich vrstvách.


Farby a lazúry spoločnosti Remmers sú vysoko odolné proti UV žiareniu, poveternostným podmienkam a svojou elastitcitou zaručujú efektívnu ochranu proti trhlinám a opadávaniu laku. Veľkou prednosťou tejto povrchovej úpravy je aj vysoká priepustnosť vodnej pary. Oceníte to najmä v zimnom období, kedy dochádza k zvýšeniu difúzneho zaťaženia. Vďaka tomu zabránite nežiadúcemu poškodeniu vašich výrobkov. Našim zákazníkom i tak radíme interiér pravidelne vetrať.

Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Drevo materiál na okná

Drevo ako prírodný materiál je určite najstarší používaný materiál na výrobu okien a vchodových dverí. Jeho dobré tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti, nízka tepelná rozťažnosť, zdravotná nezávadnosť, dostupnosť, prirodzená obnoviteľnosť a dobrá požiarna odolnosť sú predpokladom na získanie kvalitného výrobku. Drevené časti okien a dverí sú vyrobené z lepeného hranolu (eurohranolu). Tieto hranoly sa skladajú z troch alebo štyroch lamiel. Vrchná a spodná lamela je kvalitatívne vytriedená. Môže byť fixná, prípadne dĺžkovo nadpájaná. Pri ihličnatých drevinách (smrek, borovica, smrekovec) musí byť lamela vyrobená v radiálnom reze s maximálnou vzdialenosťou letokruhov 6 mm. Stredové lamely sú vyrobené s dĺžkovým nadpájaním a zvyčajne sú v tangenciálnom reze.


Vlhkosť lamiel je cca. 12% ± 2%. Merná hustota eurohranolov z ihličnatého reziva musí byť minimálne 350 kg / m3 a z listnatého reziva minimálne 550 kg / m3. Tieto lamely sú zlepené vodeodolným lepidlom s označením D4. Takto konštruované eurohranoly sú stabilné a nepodliehajú deformáciám.

Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Hlubik a spol.
Smrek
Borovica sibírska
Meranti
Dub
 
Footer